توضیحات کامل :

پاورپوینت سازمان بین المللی کار

 

پاورپوینت سازمان بین المللی کار شامل 30 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

سازمان بین‌المللی کار International Labor Organization از کارگزاری‌های تخصصی سازمان ملل متحد که مسئول ترویج حقوق کارگری و عدالت اجتماعی در دنیای کار است. در 1969م سازمان بین‌المللی کار به ‌سبب فعالیت‌هایش جایزه‌ی صلح نوبل را دریافت کرد. در آغاز سده‌ی بیست و یکم، این سازمان به‌صورت نیرویی بین‌المللی سر برآورده است که برای مهار پیامدهای اجتماعی منفی «جهانی شدن» اقتصاد تلاش می‌کند.

سازمان بین‌المللی کار، همراه با جامعه‌ی ملل به‌موجب پیمان 1919م ورسای تشکیل شد، ولی برخلاف جامعه‌ی ملل پس از جنگ جهانی دوم به‌ حیات خود ادامه داد و در 1946 به‌صورت نخستین کارگزاری تخصصی سازمان جدید‌التاسیس ملل متحد درآمد. در کنفرانس 1944 فیلادلفیا، بر مجموعه‌ای از تعهدات محوری تاکید شد که به‌صورت وجه مشخصه‌ی این سازمان درآمده است:

1- توافق بر این‌که کار یک کالا نیست.

2-حقوق بشر، به‌ویژه آزادی بیان و گردهمایی.

3-مبارزه با فقر.

4-سه جانبه‌گرایی به‌معنی تشریک مساعی حکومت‌ها، کارگران و کارفرمایان برای مبارزه با فقر و ترویج عدالت اجتماعی.

تشکیل سازمان بین‌المللی کار، ریشه در تعهدات بشردوستانه، همراه با ملاحظات سیاسی داشت. از اواخر سده‌ی نوزدهم، برقراری معیارهای یکسان کار به‌منظور بهبود بخشیدن به ‌شرایط کار در صنایع و جلوگیری از رقابت غیر‌منصفانه به‌منزله‌ی یک هدف، حکومت‌ها و کارشناسان غیر‌حکومتی را در نشست‌های بین‌المللی گوناگون گردهم آورده و در 1901 منجر به ‌تشکیل اتحادیه‌ی بین‌المللی قوانین کار در شهر بال سویس شده بود. انقلاب 1917 روسیه و شبح کمونیسم به‌ این تلاش‌ها جان تازه‌ای بخشید. طرف‌های امضاکننده پیمان ورسای با وقوف بر این که عدالت اجتماعی پیش‌نیاز صلح است به ‌مذاکره نشستند و سازمان بین‌المللی کار را به‌منزله‌ی ابزار تحقق این هدف تشکیل دادند.

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

ساختار سازمان بین‌المللی کار

وظایف هیات اجرایی

عضویت در سازمان

خروج از سازمان بین المللی کار

وظایف کلی سازمان بین‌المللی کار

استراتژی‌های اساسی سازمان بین‌المللی کار

ایران و سازمان بین‌المللی کار

پایان

 

عنوان : سازمان بین المللی کار

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 30

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

سازمان بین المللی کار