توضیحات کامل :

پاورپوینت حقوق اطفال معلول

 

پاورپوینت حقوق اطفال معلول شامل 25 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

اطفال پاکترین و شریف ترین موجودات جهان هستی هستند که بر فطرت الهی خلق شده اند و ما وظیفه داریم که با حفظ این پاکی  و صفا، زمینه ساز رشد و تعالی آنان باشیم. در کشور ما اکثراً اطفال معلول کسانی هستند که در هنگام جنگ معلول گشته اند. و يا اينكه به دليل نبود امكانات زندگي بهتر و سايرعوامل طبيعي معلول شده اند و مردم به دليل فطري بودن عاطفه هايشان كه از ويژگي اين جامعه مي باشد مي تواند در سهم دادن اطفال معلول درهمه عرصه ها نقش فعال را بازي نمايند.

اطفال معلول يكي از گروه هاي آسيب پذير در جامعه بوده كه از منظر جامعه شناسي ارتباطات يك بخش مهم از جامعه را تشكيل ميدهد چون اساس و زیربنای جامعه بشری را اطفال می سازد، بناء فرزندان سالم جامعه سالم ، فرزندان معیوب جامعه معیوب را به ارمغان می آورند . در کشور ما اطفال معلول و ناتوان جز زیربنای اجتماعی جامعه ما است که می توانند نقش فعال را در ساختار جامعه بازی نمایند.

چنانچه در ماده (53) قانون اساسی در این مورد چنین صراحت دارد.«دولت به منظور تنظیم خدمات طبی و مساعدت مالی برای باز ماندگان شهدا و مفقودین و برای باز توانی معلولین و معیوبین و سهم گیری فعال آنان در جامعه، مطابق به احکام قانون، تدابیر لازم اتخاذ می نماید. دولت حقوق متقاعدین را تضمین نموده، برای کهن سالان، زنان بی سرپرست، معیوبین و معلولین و ایتام بی بضاعت مطابق به احکام قانون کمک لازم به عمل می آورد

همچنان در ماده 7 کنونسیون جهاني حقوق معلولین با عنوان كودكان معلول تصريح شده است:

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

حق دسترسی به تعلیم و تربیت

حق صحت و دسترسی به خدمات صحی

حق تامینات اجتماعی

 حق برخورداری از معیار های مناسب زندگی

پایان

 

عنوان : حقوق اطفال معلول

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 25

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

حقوق اطفال معلول