توضیحات کامل :

پاورپوینت نظريه طبيعت منشأ حق

 

پاورپوینت نظريه طبيعت منشأ حق شامل 50 اسلاید زیبا ، که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و تمام اسلایدها دارای slide show بسیار زیبا و کارشده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

بشر به هر دليل، اجتماعى زندگى مى كند و در اين زندگى اجتماعى خود، داراى حقوق و تكاليفى است؛ حقوقى كه بايد مورد احترام قرار گيرند و پاى مال نگردند و در قبال آن ها تكاليفى وجود دارند كه بايد انجام شوند و اين همان نيروى الزامى است كه در حقوق از آن سخن به ميان مى آيد و مى گويند: مهم ترين ويژگى قاعده حقوقى الزامى بودن يا الزام آورى آن است.

نخستين پرسشى كه به ذهن هر محققى مى آيد، اين است كه نيروى الزام آور حقوق از كجا ناشى شده است؟ و منشأ حق چيست؟ در پاسخ به اين پرسش اساسى، متفكران و دانشمندان فلسفه حقوق تلاش زيادى كرده اند و ثمرات اين تلاش ها به صورت مكاتب گوناگون بروز نموده است.

گروهى در اين تكاپو به سوى طبيعت بشر و گروهى به سوى اراده دولت و عده اى نيز به سراغ جامعه و پيوندهاى اجتماعى رفته اند. اين نوشتار بر آن است كه گرايش «طبيعت منشأ حق» را مورد بررسى قرار دهد. سؤالات اساسى نيز كه به دنبال پاسخ آن هاست، عبارتند از:

ـ مراد از «منشأ حق» چيست؟

ـ منظور از «طبيعت» چيست؟

ـ مقصود از «منشأ بودن طبيعت براى حق» چيست؟

ـ مدعيان «طبيعت منشأ حق» چه كسانى اند و دلايل آن ها چيست؟

   و ...

 

فهرست مطالب

مقدمه

مراد از «منشأ حق»

منظور از «طبيعت»

مقصود از «منشأ بودن طبيعت براى حق»

مدعيان منشأ بودن طبيعت براى حق

دلايل مدعيان طبيعت منشأ حق

حقوق ناشى از طبيعت

ويژگى هاى حقوق ناشى از طبيعت

راه رسيدن به حقوق ناشى از طبيعت

نقد و بررسى

نتيجه گيرى

 

عنوان : نظريه طبيعت منشأ حق

فرمت : پاورپوینت

تعداد صفحات : 50

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

نظريه طبيعت منشأ حق