توضیحات کامل :

پاورپوینت آینده نگری چیست

 

پاورپوینت آینده نگری چیست شامل 44 اسلاید زیبا که با جدیدترین نسخه پاورپوینت طراحی شده و قابل ویرایش می باشد . همچنین به راحتی می توان قالب آن را به مورد دلخواه تغییر داد و در تهیه آن کلیه اصول نگارشی، املایی و چیدمان و جمله بندی رعایت گردیده است. این پاورپوینت برای دانشجویان علوم اجتماعی و سایر دانشجویان مرتبط کاربرد دارد. در ادامه ابتدا بخشی از متن این پاورپوینت را برای شما آورده ایم ، سپس فهرست مطالب و در انتها تصویری از پیش نمایش اسلایدهای این پاورپوینت را برای شما قرار داده ایم تا بتوانید جزئیات آن را مشاهده کنید و در صورت تمایل در ادامه مطلب آن را دانلود نمایید .

 

مقدمه

مبنای تصمیمات روزانه شما چیست؟ آیا فقط مختص آن روز تصمیم خود را میگیرید یا در تصمیم گیری برای آینده ای نزدیک (دور) هم برنامه ریزی میکنید؟

به گزارش آلامتو ؛ چند نفر را می‌شناسید که گفته‌اند «این کار را کردم ولی بعدش پشیمان شدم»، «تصمیم من بد بود»، «نباید آن کار را می‌کردم»، «نباید این عمل را انجام می‌دادم»، «چرا عاقل کند کاری که باز آرد پشیمانی»، «مرد هنرمند فرد پیشه را عمر دو باید در این روزگار»، «به فکر فردا هم باش»، «فردایی هم هست».

این‌ها و ده‌ها نمونه دیگر بر جنبه‌ای از جنبه‌های پیچیده آدمی دلالت دارند که در ۱۰سال گذشته در روانشناسی به آن پرداخته شده است و به عنوان یکی از توانایی‌های مثبت افراد از آن یاد می‌کنند؛ «آینده‌نگری یا دوراندیشی.»

به دوروبر خودمان که نگاه می‌کنیم، حتی نه به دیگران، به خودمان، تصمیم‌های‌مان و رفتار و کردارمان، می‌بینیم که بسیاری از ما ایرانی‌ها به این صفت حسنه، نیاز جدی داریم و ضرورت دارد تا درباره‌اش بیشتر بدانیم.

بگذارید با چند پرسش آغاز کنیم:

چرا اگر بتوانید و وضعیت مالی‌تان اجازه بدهد، پس‌انداز می‌کنید؟

آیا تا به حال پیش آمده که حساب‌نشده تصمیم بگیرید یا صحبت کنید یا رفتاری انجام دهید و به اصطلاح روان‌شناس‌ها به طور تکانه‌ای، ناگهانی و بدون تأمل، عمل کنید و بعد هم پشیمان شوید؟

آیا شده که در تصمیمات مهم زندگی‌تان، موقعیت‌های آنی را در یک کفه و شرایط درازمدت‌تر را هم در کفهٔ دیگری سبک‌سنگین کرده باشید؟

پاسخ به این سوالات که البته نمونه‌های معدودی از آن چیزی هستند که می‌خواهیم درباره‌اش صحبت کنیم، حاکی از وجود یا فقدان آینده‌نگری و دوراندیشی‌اند. روان‌شناس‌ها آینده‌نگری را یک ویژگی مثبت در انسان می‌دانند.

و ...

فهرست مطالب

مقدمه
خصوصیات افراد دوراندیش
ابعاد آینده‌نگری
آیا می‌توان آینده‌نگری را آموزش داد؟
کژفهمی درباره آینده‌نگری
پایان

 

عنوان : آینده نگری چیست

فرمت : پاورپوینت

حجم : 424 کیلوبایت

تعداد صفحات : 44

 

پیش نمایش تمام صفحات پاورپوینت

 

پاورپوینت آینده نگری چیست